גולד דאנס

אסטורבציה: דה-מיסטיפיקציה של פרקטיקת העינוג העצמי

אסטורבציה: דה-מיסטיפיקציה של פרקטיקת העינוג העצמי

אוננות, הידועה גם בשם עינוג עצמי או גירוי עצמי, הייתה נושא לסקרנות, מחלוקת וסטיגמה במשך מאות שנים. למרות שכיחותה וטבעה הטבעי, אוננות נתפסה בבושה, אשמה ואפילו פחד. אבל ככל שהחברה הופכת פתוחה יותר ומקבלת יותר חקירה מינית והנאה, הגיע הזמן להפריך את המיתוסים והתפיסות המוטעות סביב אוננות ולאמץ אותה כחלק נורמלי ובריא מהמסע המיני שלנו. במאמר זה נעמיק בהיסטוריה, במדע וביתרונות של אוננות.

ההיסטוריה של אוננות:

פעולת העינוג העצמי הייתה חלק מההתנהגות האנושית מאז ימי קדם. למעשה, המילה אוננות נגזרת מהמונח הלטיני "manu stupration", שפירושו "מטמא יד". הוא מתואר ביצירות אמנות ובספרות מהתקופה הפרהיסטורית. עם זאת, במשך מאות שנים, תרבויות ודתות שונות ייחסו משמעויות וערכים שונים לאוננות, ולעתים קרובות קישרו אותה לחטא, בושה ואפילו מחלת נפש.

במאה ה -19, אוננות נתפסה כבעיה מוסרית ורפואית. מחלות והפרעות שונות יוחסו לו, והאמינו כי הוא יכול להוביל לניוון פיזי ונפשי. אמונות אלה הושפעו במידה רבה מעבודתו של הרופא השווייצרי סמואל-אוגוסט טיסו, שטען כי אוננות היא גורם למחלות שונות, כולל עיוורון, אי שפיות ואפילו מוות. זה הוביל לפופולריות של "ריפוי" כגון יישום שלפוחיות, מכות חשמל, ואפילו סירוס.

עם זאת, במאה ה -20, עם התקדמות המדע וחקר המיניות האנושית, האמונות השגויות סביב אוננות אותגרו אט אט והופרכו. המהפכה המינית של שנות השישים מילאה גם היא תפקיד משמעותי בנרמול האוננות ובעידוד עמדות חיוביות כלפיה.

מדע האוננות:

אוננות היא התנהגות טבעית ואינסטינקטיבית המתבצעת על ידי אנשים מכל המינים והנטיות המיניות. זה כרוך גירוי עצמי של איברי המין, בדרך כלל וכתוצאה מכך אורגזמה והנאה מינית. איברי המין רגישים מאוד למגע ועמוסים בקצות עצבים, מה שהופך אותו לאזור מהנה לחקור.

מחקרים הראו כי לאוננות יש מספר יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים. במהלך האורגזמה, הגוף משחרר אנדורפינים, שהם הורמונים המקדמים תחושות של אושר ורגיעה. זה גם מגביר את זרימת הדם ויכול להיות משכך מתח גדול. למעשה, מחקר של ד"ר אוליבר קנדי גילה כי אנשים המאוננים באופן קבוע יש רמות מתח נמוכות יותר מאלה שלא.

יתר על כן, אוננות היא צורה בטוחה ובריאה של ביטוי מיני. אין לה סיכונים פיזיים או רגשיים ואינה מובילה למחלות או לאי פוריות. למעשה, עבור אנשים עם נרתיק, אוננות יכולה לעזור לשמור על בריאות הנרתיק על ידי הגברת זרימת הדם לאזור, קידום סיכה טבעית, וחיזוק שרירי רצפת האגן.

היתרונות של אוננות:

מלבד היתרונות הבריאותיים הפיזיים והנפשיים, לאוננות יש גם השפעות חיוביות רבות על רווחתנו הכללית. בואו נסתכל על כמה מהם:

1. חקירה עצמית ומודעות עצמית:

אוננות היא דרך מצוינת ללמוד על הגוף שלנו ולגלות מה מרגיש לנו טוב. חקירה עצמית זו לא רק מסייעת בהשגת אורגזמה, אלא גם מגדילה את הידע וההבנה שלנו לגבי הרצונות והצרכים המיניים שלנו. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור אנשים שנאבקים עם תקשורת במערכות יחסים מיניות.

2. שיפור בתפקוד המיני:

אוננות יכולה לעזור לשפר את התפקוד המיני על ידי הגברת זרימת הדם והרגישות באיברי המין. זה יכול לעזור לאנשים עם קשיים באורגזמה, שפיכה מוקדמת ותפקוד לקוי של זיקפה.

3. הפגת מתחים ושיפור מצב הרוח:

כאמור, אוננות יכולה להיות משכך מתח גדול ולשפר את מצב הרוח. זה יכול גם לעזור בניהול חרדה ודיכאון על ידי שחרור מתחים וקידום הרפיה.

4. ביטחון אישי:

בעולם בו אנו מופצצים ללא הרף במסרים ותמונות של תכנים מיניים, אוננות יכולה לספק פורקן בטוח ופרטי לפורקן מיני. זה מבטל את הסיכון של זיהומים המועברים במגע מיני, הריונות לא רצויים, וקשרים רגשיים.

5. דימוי גוף חיובי והערכה עצמית מינית:

באמצעות אוננות, אנו לומדים להעריך וליהנות מגופנו ומתשוקותינו המיניות ללא שיפוט או לחץ של אחרים. זה יכול לעזור לשפר את דימוי הגוף ואת ההערכה העצמית המינית, מה שמוביל ליחסים מיניים מספקים יותר.

לשבור את הסטיגמה:

למרות המודעות הגוברת והקבלה של אוננות, עדיין יש סטיגמה הקשורה אליה. הבושה והאשמה הקשורות לאוננות יכולות למנוע מאנשים לחקור את המיניות שלהם ולחוות את היתרונות שיש לה להציע. כחברה, חיוני להפריך את המיתוסים והתפיסות המוטעות הסובבים אותה ולעודד עמדות פתוחות וחיוביות כלפי עינוג עצמי.

מסקנה:

אוננות היא חלק טבעי ובריא מהמיניות האנושית, והגיע הזמן לחגוג, לחבק ולחנך את עצמנו ואחרים על יתרונותיה. זה לא מביש או חוטא

תנוחות מין: מדריך מקיף לחוויה מינית מספקת

סקס הוא היבט טבעי ומהנה בחיי האדם. זהו חלק בלתי נפרד מהבעת אהבה, אינטימיות ותשוקה בין שני מבוגרים בהסכמה. ממיסיונרי ועד סגנון כלבבי, אין להכחיש…

תנוחות מין: מדריך מקיף לחוויה מינית מספקת

לחקור את עולמן של נערות ליווי: מאחורי הקלעים של תעשייה לא מובנת

כאשר אנשים שומעים את המונח "נערות ליווי", הם לעתים קרובות מיד חושבים על משהו מפוקפק או טאבו. עם זאת, המציאות שונה בהרבה. נערות ליווי הן…

לחקור את עולמן של נערות ליווי: מאחורי הקלעים של תעשייה לא מובנת

גלו את הקסם והמגוון של העיר חיפה בישראל

חיפה, השוכנת לאורך חוף הים התיכון, היא עיר תוססת ורבת פנים בישראל המציעה חווית טיול מעשירה. חיפה, הנחשבת לעיר השלישית בגודלה במדינה, מאפילה לעתים קרובות…

גלו את הקסם והמגוון של העיר חיפה בישראל